Phantom 2K HD Gold – kamera high speed na wynajem

Wynajem szybkiej kamery Phantom 2K HD Gold
  • Do 1050 klatek w FullHD
  • Około 1000 klatek w 2K
  • 35mm matryca
  • 14-bit głębia koloru
  • Nagrywanie w pętli
  • Podgląd na żywo
  • 32GB pamięci
  • 256 GB Phantom CineMag II (za dopłatą)
  • Pliki Cine RAW
  • Bagnet PL

Phantom 2K HD Gold – kamera high speed na wynajem

1500 zł netto plus obsługa

Szerokie zastosowanie

Phantom 2K HD Gold to kamera high speed Phantom od Vision Research która pozwala na uzyskanie fascynującego efektu kilkudziesięciokrotnego spowolnienia obrazu. Tak efektowne ujęcia z kamery slow motion świetnie sprawdzą się w filmie, telewizji, jak i w reklamie. Ponad to szybkie kamery Phantom często są też wynajmowane do analizy drgań w projektach naukowych jak i badawczych.

Profesjonalne wsparcie

Kamery high speed od Vision Research wynajmowane są tylko z wykwalifikowanym personelem. Praca z tak specjalistycznym sprzętem wymaga wiedzy i umiejętności. Z tego względu kamera slow motion wynajmowana jest zawsze z technikiem odpowiedzialnym za jej obsługę i transfer danych.

Parametry

Szybka kamera Phantom HD Gold rejestruje obraz w wyższej niż sugerowała by jej nazwa rozdzielczości 2K w niemal 1000 klatek na sekundę. Dostępna jest w Rental House z bagnetem PL.

W najczęściej stosowanej rozdzielczości 2080×1156 pixeli kamera oferuje pole widzenia i głębię ostrości zbliżone do super-35 milimetrów. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie pięknej plastyki obrazu. Kamera high speed nagrywa kolorowy obraz w formacie Cine raw. 32GB wbudowanej pamięci pozwala na nagranie ponad 8 sekund materiału high speed 1050 fps w rozdzielczości FullHD trwające niemal 6 minut w playbacku. Ponad to możliwe jest również ciągłe nagrywanie obrazu z kamery slow motion bezpośrednio do pamięci przenośnej CineMag II (wynajmowana oddzielnie)

W kamerze zastosowano matrycę o bezprecedensowej 14 bitowej głębi koloru co pozwala na zapis przepięknego obrazu. Wielu operatorów twierdzi że mimo lepszej rozdzielczości czy większego klatkażu nowszych modeli kamer Phantom, obrazek z 2K Golda podoba im się najbardziej.

Oryginalny workflow

Szybka kamera Phantom HD Gold wymaga odpowiedniego dostosowania do niej organizacji zdjęć. Ze względu na ogromną ilość danych (1000 klatek na sekundę w Cine rawach) obraz zapisywany jest do wewnętrznej pamięci RAM. W konsekwencji po zakończonym ujęciu, przed nagraniem kolejnego musimy poczekać na transfer danych na nośnik, lub bezpośrednio do komputera. Warto o tym pamiętać planując dzień zdjęciowy.

Format Cine raw z którego korzystają szybkie kamery Phantom pozwala na osiągnięcie najlepszej jakości nagrania high-speed. Oferuje również najwyższą elastyczność w post produkcji. Cine raw to format, który wspiera wiele programów edycyjnych dzięki czemu nie ma potrzeby transkodowania do innych formatów. Ponad to dostępny jest również 10 bit Apple ProRes 422 HQ, który pozwala na zachowanie wysokiej jakości nagrania, upraszcza tryb pracy, oszczędza miejsce na dysku i zmniejsza czas transferu danych. Dzięki możliwości nagrywania w nieskompresowanych rawach jak i w Proresach workflow kamery high speed jest równie elastyczny jak możliwości doboru klatkażu.

Zestaw Phantom 2K HD Gold dostępny w naszej wypożyczalni dedykowany jest głównie dla planów filmowych na których możliwe jest kontrolowanie kamery za pomocą laptopa. Jest on podłączany do kamery przez dziesięcio-metrowy kabel ethernetowy.

Porównywalne modele kamer Phantom

Bezpośrednią konkurencją dla kamery Phantom 2K HD Gold są kamery slow motion Phantom Flex 2K i Phantom Miro LC320S FullHD. Wynajem obydwu tych kamer jest jednak znacznie droższy niż Phantoma HD Gold. Każda z wspomnianych kamer jest dedykowana dla innego planu zdjęciowego. Ma wobec tego swoje mocne jak i słabe strony. Czy są warte dopłacenia kilku tysięcy złotych? Oceńcie sami.

Phantom Miro LC321S to najmniejsza kamera slow motion od Vision Research. Przenaczona jest dla rejestracji które wymagają bardzo niskiej wagi sprzętu i łatwości obsługi. Freeride w high speed? Ta szybka kamera kamera jest dla Ciebie. Pracuje się z nią niemal jak z handycamem od Sony. Kamera ta w proporcji obrazu 16:9 nagrywa jedynie w FullHD przegrywa więc z kamerą Phantom HD Gold rozdzielczością. Ten drugi przy proporcji obrazu 16:9 oferuje 2080×1156 px czyli 107% FullHD. Te 330 000 dodatkowych pixeli może się bardzo przydać w post produkcji. Kamera high speed Phantom Miro LC320S ma również mniejszą głębię koloru i mniejszą matrycę zbliżoną rozmiarem do mikro 4/3 co nie pozostaje bez wpływu na plastykę obrazu. Koszt najmu również jest wyraźnie wyższy.

Ergonomia kamery high speed Phantom Flex 2K jest niemal identyczna jak kamery Phantom 2K HD Gold. Ten pierwszy oferuje jednak wyższą rozdzielczość oraz zwiększoną czułość matrycy. Zmiany te odbyły się jednak kosztem głębi koloru i nie pozostały bez wpływu na cenę najmu która jest co najmniej o 2000 zł wyższa niż 2K Golda.

Zależy Ci na nagraniu w rozdzielczości 4K? Kamera slow motion Phantom VEO 4K GS oraz Phantom Flex 4K jest również dostępna w ofercie wypożyczalnia szybkich kamer Rental House.

Narzędzia

Na stronie producenta znajdziemy nie tylko inne szybkie kamery Phantom i informacje o ich parametrach. Są tam również liczne aplikacje pozwalające oszacować czas nagrywania, moc oświetlenia koniecznego do uzyskania odpowiedniej ekspozycji, kalkulator głębi ostrości i inne.

For international Phantom High Speed Cameras rental please go to highspeedrental.com