Phantom VEO 4K – szybka kamera slow motion wynajem

kamera slow motion Phantom VEO 4K na wynajem
 • Do 1000 klatek w 4K
 • Do 1975 klatek w 2K
 • 35mm matryca
 • 12-bit głębia koloru
 • Globalna migawka
 • Nagrywanie w pętli
 • Podgląd na żywo
 • 72GB pamięci
 • 10 Gb Eethernet
 • Pliki Cine RAW
 • Bagnet PL, Canon, Nikon
 • Nieduży rozmiar i waga

Phantom VEO 4K – szybka kamera slow motion na wynajem

4500 zł netto plus obsługa

Phantom 4K tylko który?

Na pierwszy rzut oka szybka kamera slow motion Phantom VEO 4K to po prostu Phantom Flex 4K w mniejszym opakowaniu. Tak faktycznie może się wydawać, gdy weźmie się pod uwagę jedynie parametry obrazu – są identyczne ponieważ kamery mają tą samą matrycę (wersja GS global shutter). Gdy jednak przyjrzeć się bliżej, kamera Phantom VEO 4K to ogromny krok naprzód jeśli chodzi o wygodę pracy na planie, która powiedzmy sobie nie jest mocną stroną Phantomów.

Czy długo jeszcze?

W kamerze zmontowano gniazda Ethernet o przepustowości 10 Gigabitów. Dzięki temu workflow związany z transferem danych jest o wiele prostszy. Kamera nie potrzebuje już CineMagów (kart pamięci które choć szybkie, to kosztują tyle co średniej klasy samochód) na które po nagraniu trzeba było zrobić pierwszy transfer danych z pamięci RAM. Nie potrzebuje też stacji dokującej do zgrywania ich na komputer (drugi transfer). Dane z kamery Phantom VEO 4K możemy zgrać bezpośrednio na laptopa z prędkością około 600 MB/s. Transfer całych 72GB RAM-u na dysk zajmuje więc jedynie dwie minuty. Gdy wybierzemy punkty wejścia i wyjścia, możemy ograniczyć przestój na planie w oczekiwaniu na gotowość kamery do mniej niż minuty. Jeden transfer zamiast dwóch oznacza też że nawet na najbardziej wymagających planach do obsługi danych z kamery wystarczy jeden technik. Pozwala to więc nie tylko na oszczędność czasu, ale też na oszczędność pieniędzy.

Alternatywą dla tego rozwiązania jest wynajem kamery Phantom Flex 4K Pro Res workflow. Obraz zarejestrowany w pamięci RAM jest odtwarzany w prędkości 25p i zapisywany na zewnętrznym rekorderze np. Atomos Shogun Inferno. W związku z tym oczekiwanie na gotowość kamery do kolejnego ujęcia trwa wtedy około 4 minut co nie jest problemem na większości planów high speed. Minusem tego rozwiązania jest utrata plików RAW na rzecz Pro Res. Decydując się na wynajem kamery Phantom VEO 4K, nie tylko zachowujemy RAW-y ale też zapisujemy je szybciej.

Jak z obrazka

W kwestii jakości obrazu i parametrów high speed nie trzeba było niczego poprawiać. Mamy do dyspozycji obrazek 12bit w formacie Cine raw i 1000 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K DCI oraz prawie 2000 klatek na sekundę w rozdzielczości 2K. 72GB wbudowanej pamięci pozwalają na zapis 20 sekund materiału high speed w rozdzielczości 2K i około 5 sekund nagrania high speed 1000 fps w 4K (3 minuty playbacku 25p).

Pliki Phantom Cine raw są natywnie wspierane przez większość programów edycyjnych w tym Adobe Premiere i Davinci Resolve. Nie trzeba ich więc konwertować do innych formatów. Dzięki temu praca z materiałem z kamer Phantom jest równie łatwa jak praca z materiałem pochodzącym np. z lustrzanki.

Kamera slow motion dostępna jest w Rental House z wyborem banetów PL, Nikon, Canon.

Workflow

Kamera Phantom VEO 4K rejestruje ujęcie do wewnętrznej pamięci RAM 72GB. Dane są następnie zgrywane przez łącze 10 Gigabitowe łącze Ethernetowe bezpośrednio na komputer.

 • format 12 bit Cine raw
 • maksymalnie 2 minuty oczekiwania na zgranie danych między ujęciami
 • możliwość wyboru fragmentu ujęcia do zgrania I skrócenia czasu oczekiwania na gotowość do kilkudziesięciu sekund

Masz ograniczony budżet? Kamera slow motion Phantom 2K HD Gold dostępna w ofercie wypożyczalnia szybkich kamer Rental House będzie najlepszym wyborem.

Narzędzia

Na stronie producenta Znajdziemy liczne aplikacje pozwalające oszacować nie tylko czas nagrywania jaki oferuje szybka kamera Phantom, ale także moc oświetlenia koniecznego do uzyskania odpowiedniej ekspozycji, kalkulator głębi ostrości i inne.

For international Phantom High Speed Cameras rental please go to highspeedrental.com