Phantom Flex 4K – szybka kamera slow motion wynajem

Wynajem kamery high speed Phantom Flex 4K
 • Do 1000 klatek w 4K
 • Do 1975 klatek w 2K
 • 35mm matryca
 • 12-bit głębia koloru
 • Nagrywanie w pętli
 • Podgląd na żywo
 • 64GB pamięci
 • Apple ProRes 422
 • Bagnet PL

Phantom Flex 4K – szybka kamera slow motion wynajem

4600 zł netto plus obsługa

Parametry

Phantom Flex 4K to flagowa kamera high speed od Vision Research. Ta szybka kamera łączy w sobie funkcjonalność najnowszych kamer filmowych z możliwościami kamer specjalistycznych wykorzystywanych dotąd głównie do optycznej analizy drgań. To potężne narzędzie do rejestracji obrazu high speed 4K doskonale wpisuje się zarówno w projekty filmowe jak i reklamowe. Kamera slow motion oferuje wyjątkową jakość obrazu, elastyczność w doborze klatkażu i rozdzielczości.

Wszystkie parametry kamery high speed mogą być ustawione przy użyciu wbudowanego interfejsu, który zapewnia intuicyjną obsługę, poprawia wydajność pracy na planie i umożliwia obsługę bez użycia komputera. Ponadto jak wszystkie inne szybkie kamery Phantom oferuje ciągły podgląd na żywo w 1080p jak i w 4K (dotyczy Flexa jak i VEO 4K).

Matryca kamery slow motion Phantom Flex 4K w rozmiarze super-35mm o rozdzielczości 4096 x 2304 pixeli nagrywa ostry, pełen detalu obraz z bardzo niskim współczynnikiem szumu i wysokim zakresem dynamicznym. Oferuje tym samym doskonałą jakość nagrania.

Szybka kamera Phantom pozwala na rejestrację obrazu we wszystkich rozdzielczościach stosowanych w przemyśle filmowym, wliczając w to tryb anamorficzny 2:1. W topowej konfiguracji kamery high speed nagrywa kolorowy obraz w formacie 12bit Cine raw. Maksymalnie jest to do 1000 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K oraz do niemal 2000 klatek w rozdzielczości Full HD. 64GB wbudowanej pamięci pozwala na nagranie niemal 20 sekund materiału high speed 1000 fps w rozdzielczości Full HD jak i 5 sekund w rozdzielczości 4K trwające ponad 3 minuty w playbacku.

Kamera slow motion dostępna jest w Rental House z bagnetem PL.

Workflow

Najszybszy i najwygodniejszy workflow dla rejestracji obrazu w wysokiej rozdzielczości z zachowaniem plików RAW oferuje kamera Phantom VEO 4K GS dostępna w naszej wypożyczalni. Dla Phantoma Flex 4K w naszej konfiguracji sprzętu workflow jest następujący: podczas filmowania pliki są nagrywane w pierwszej kolejności do 64GB, wbudowanej do kamery slow motion, pamięci RAM. Następnie podczas podglądu nagrania z pamięci wbudowanej obraz jest rejestrowany na zewnętrznym rekorderze np. Atomos Shogun albo Odyssey.

 • format 10 bit ProRes lub DnxHR
 • każde nagrane ujęcie podczas odtwarzania w czasie rzeczywistym oferuje około 40 krotne zwolnienie obrazu
 • około trzech minut playbacku 25p dla pełnych pięciu sekund nagrania 1000p
 • około pół minuty nagrania dla przeciętnego ujęcia po wybraniu punktów wejścia i wyjścia

Format 12 bit Cine raw pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości nagrania jaki oferuje kamera high speed. Dzięki temu możemy korzystać z bardzo dużej elastyczności w postprodukcji. Format Cine raw jest obecnie wspierany przez wiele programów edycyjnych. Nie musimy go więc transkodować do innych formatów.

Format 10 bit Apple ProRes 422 HQ, pozwala jednak na uproszczenie pracy. Zmniejsza czas transferu danych, oszczędza miejsca na dysku przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości nagrania oferowanej przez szybkie kamery Phantom. Dzięki możliwości nagrywania w nieskompresowanych rawach jak i w ProResach workflow jest równie elastyczny jak możliwości doboru klatkażu.

Masz ograniczony budżet? Kamera slow motion Phantom 2K HD Gold dostępna w ofercie wypożyczalnia szybkich kamer Rental House będzie najlepszym wyborem.

Narzędzia

Na stronie producenta Znajdziemy liczne aplikacje pozwalające oszacować nie tylko czas nagrywania jaki oferuje szybka kamera Phantom, ale także moc oświetlenia koniecznego do uzyskania odpowiedniej ekspozycji, kalkulator głębi ostrości i inne.

For international Phantom High Speed Cameras rental please go to highspeedrental.com